small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy koupelen od Inteka Design Brno

Návrhy koupelen od Inteka Design Brno

Navrhneme ideální řešení prostoru vaší koupelny. Od nás získáte profesionální návrhy koupelen včetně vizualizací. Využijte služeb interiérových designérů specializujících se na návrh koupelen různých stylů a velikostí, zejména návrhy koupelen v paneláku. Vaše přání a požadavky zpracujeme do 3D návrhu. Využijte naše dlouholeté zkušenosti v oblasti návrhů koupelen pro paneláky i klasické rodinné domy.

Ukázky realizací koupelen v Brně

 

Návrhy koupelen od profesionálů

Koupelna je pro mnohé pouze místem, kde se několikrát za den pouze „otočí” z důvodu osobní hygieny či úpravy. Nemusí to tak být vždy. Pomůžeme vám z vaší koupelny vytvořit místo, kde můžete relaxovat a odpočívat. Dokážeme vytvořit praktickou, bezpečnou i estetickou koupelnu, která bude splňovat všechny požadavky.

Využijte naše dlouholeté zkušenosti s návrhem a realizací koupelen. Provádíme jak návrhy koupelen pro RD, tak i návrhy koupelen v paneláku, tedy návrh malých koupelen s cílem maximálně využít dispoziční prostor a přitom vytvořit koupelnu moderní a elegantní, která nepůsobí stísněným dojmem. Design koupelny na míru je určen všem těm, kteří chtějí své požadavky a plány konzultovat s našimi odborníky, nechat si poradit a mít nadčasovou koupelnu.

Osvětlení do koupelny

Světlo má pozitivní vliv na tělo i duši, a proto je při návrhu interiéru koupelny důležitou součástí. Základem je přirozené denní světlo, které oživí celý interiér. Mělo by vést na nejdůležitější místa a prvky v koupelně. Další částí je světlo vytvořené pomocí umělého osvětlení. Na trhu existuje několik typů osvětlení vhodných do koupelen. Nemusíte mít pouze jedno hlavní světlo uprostřed místnosti, ale můžete využít i dodatečné osvětlení na různých místech v prostoru koupelny. 

Typy osvětlení do koupelny

 • led osvětlení do koupelny,
 • bodové osvětlení do koupelny,
 • osvětlení umístěné v prostoru,
 • podsvícené osvětlení například zrcadla.

Typy svítidel do koupelny

Osvětlení lze umístit v podstatě kamkoliv. Základem je rozdělení na:

 • nástěnné osvětlení do koupelny,
 • stropní osvětlení do koupelny - centrální světlo přisazené, nebo zasazené do podhledu. 

Stropní osvětlení do koupelny je určeno na celkové osvětlení prostoru, nástěnné osvětlení je doplňkové, které pomáhá navodit atmosféru. Velmi často je umístěno u zrcadel nebo poliček. 

Parametry osvětlení do koupelny

Při výběru osvětlení je důležité sledovat tzv. IP hodnotu, které ukazuje vodovzdornost. Hodnota IP je složena ze dvou čísel. První ukazuje ochranu proti prachu, druhá ochranu proti vodě. Každá část koupelny vyžaduje jinou hodnotu. Čím vyšší číslo IP hodnoty, tím větší ochrana. Například v místě, kde se nachází tryskající voda (sprchové kouty, vany, umyvadla) jsou nutná osvětlení s vyšší hodnotou IP.

Každý interiérový designér musí znát hodnoty IP osvětlení a vědět, kam světla umístit a jak je vybrat. S návrhem koupelen máme bohaté zkušenosti a s rozmístěním osvětlení vám rádi poradíme.

Materiály do koupelny

Koupelna je interiér, který je vysoce namáhaný zejména z důvodu vysoké vlhkosti. Proto je důležité vybírat materiál velmi pečlivě. Nejoblíbenějším koupelnovým materialem jsou obklady, které lze použít na podlahu i stěny. Dnes jsou trendy velkoformátové obklady. Další možností je dřevo, které však vyžaduje velmi pečlivý výběr. Dřevo je velmi náchylné na vlhkost a často dochází k praskání či tvorbě „bublinek”. Dřevo se musí vždy velmi dobře povrchově upravit a vyžaduje správné umístění v koupelně. Oblíbené jsou také přírodní materiály jako je cihla, kámen či cement. Tyto se používají na místa, která nejsou v přímém kontaktu s vodou. Lze je ochránit například sklem, které se umístí na materiál. 

Samotný materiál můžete oživit pomocí textur či různých dekorů. Máme bohaté zkušenosti s návrhem a výběrem designových povrchů a interiérových stěrek.

Proč návrh kokupelny od Inteka Design?

 1. Během dlouholeté praxe jsme nasbírali bohaté zkušenosti v návrhu koupelen. 
 2. Umíme i návrhy koupelen pro malé prostory (návrhy koupelen v paneláku) nebo specificky členité prostory.
 3. Naši dodavatelé jsou osvědčení. Jsou zárukou kvality a spolehlivosti.
 4. Dodržujeme stanovené požadavky a termíny, které nasmlouváme v rámci služby návrhu koupelny.
 5. Rekonstrukci bytu, domu či komerčního prostoru budete mít bez starosti. 
 6. Navrhneme vám celý byt od koupelny, obývacího pokoje či kuchyně na míru.

Podrobně si přečtěte, jak návrh interiéru u Inteka Design probíhá nebo si s námi domluvte schůzku. Náhledněte do ceníku pro návrh interiéru.

Služby zákazníkům při návrhu koupelen

 • grafické návrhy koupelny a poradenská služba,
 • zaměření každého prostoru před zadáním do výroby,
 • doprava a montáž koupelnového nábytku,
 • výkresy instalací pro koupelnu,
 • možnost dodávky podlah (dlažba, parkety, plovoucí podlahy, marmolea, lina),
 • možnost dodávky interiérových dveří,
 • sádrokartonářské práce včetně výmalby koupelny,
 • dekorace oken (záclony, závěsy, římské rolety, japonské stěny).

--------------

Naše služby hledají zákazníci na internetu přes výrazy: koupelna design, návrhy koupelen v paneláku, návrh koupelny, koupelna na míru, design koupelny, návrh koupelny v malém prostoru, ukázky koupelen v paneláku.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini