small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Návrhy interiérů - Inteka Design Brno

Jak probíhá návrh interiéru , Ukázky návrhů interiéru , Rozsah služeb

Hledáte služby interiérového designéra? Zkušenou firmu na návrhy a realizace interiérů? Specialistu na navrhování interiérů? Interiérové studio Inteka Design Brno pro vás zpracuje návrh ideální vnitřní podoby vašeho domu, bytu nebo kanceláře. Dle vašich požadavků navrhneme celkový charakter prostoru, dispoziční řešení, umístění jednotlivých elementů v pokoji, designové a barevné řešení. Podstatou návrhu interiéru od Inteka Design Brno je poradenství a komunikace! Abychom vám pomohli zorientovat se v tom, jaký výsledek reálně požadujete a zda vaše očekávání korespondují s nejmodernějšími doporučeními z oblasti ergonomie, interiérového designu a respektují funkčnost celého vnitřního prostoru, osobně s vámi do detailu konzultujeme všechny varianty a záměry. Cílem je vaše spokojenost a především příjemný pocit při každodenním užívání vašeho domova, proto vstupnímu dotazování před samotnou realizací návrhu interiéru věnujeme v Inteka Design Brno maximální pozornost.

Náš servis není jen o návrhu. Poskytujeme komplexní služby zahrnující návrh i realizace intriérů, pokud si to klient přeje, dodáme kompletní vybavení. Máte tak vyřešen interiér na klíč. Rozsah služeb navrhnování a realizace interiéru je o vzájemné dohodě.

Návrh a realizace interiérů pro specifické prostory

Neřešíme jen klasické návrhy bytů, návrhy domů, návrhy pokojů a plánování interiéru! Navrhujeme a realizujeme také interiéry od restaurací přes kanceláře, až po váš vysněný domov. Návrhy interiérů od nás jsou nejen praktické, ale především moderní a útulné, kde vždy budete mít dobrý pocit z užívaného prostředí.

Plánujeme bytové i komerční interiéry. Pokud hledáte specialistu na návrhy interiérů z Brna, pak jsme vám plně k dispozici (volejte 774 899 899 nebo 774 799 111). Návrhy a realizace interiérů jsou naší životní láskou, proto nás tato práce baví a věřte, že to poznáte z výsledných návrhů, které dle vašich představ zpracujeme.

Jak probíhá návrh interiérů u Inteka Design Brno? 

Ctíme zásadu komplexnosti, tj. radíme, pomáháme vybrat materiály, barevná řešení, předkládáme vizualizace, řešíme realizační procesy. Zákazník jednotlivé kroky a předkládané volby schvaluje, vše ostatní je již na nás, neboť chceme zákazníkům šetřit čas a eliminovat jejich starosti.

1. Konzultační schůzka a zjištění požadavků na návrh interiéru

Na začátku procesu návrhu interiéru provede designér interiérového studia Inteka Design Brno konzultační schůzku, kde bedlivě získává informace o požadavcích a představách zákazníka. Zároveň již v tomto bodě zjištěné záměry konfrontuje se současnými doporučeními a pravidly dispozičního, funkčního a estetického řešení interiérů. Cílem je vytvoření vstupní vize na komfortní a využitelný prostor s dostatkem místa pro odpočinek, zábavu i domácí činnosti. Každý zamýšlený prostor má svá specifika, stejně jako jeho obyvatelé a to je třeba vědět. Díky tomuto osobnímu konzultačnímu přístupu, kde vzájemná komunikace designéra a klienta hraje zásadní roli, dokážeme zpracovat návrh interiéru, který je odrazem vašich detailních požadavků.

2. Prezentace 3D vizualizace a skic interiéru

Konkrétním hmotným výsledkem vstupního procesu služby "návrh interiéru Brno" je zpracovaní skic, na základě jejich schválení pro vás designér Inteka Design Brno zpracuje 3D vizualizaci, díky níž si budete moci „prohlédnout“ každé zákoutí vašeho interiéru a především získáte zcela reálnou představu o řešení jednotlivých místností z více úhlů pohledu.  Nový interiér tak „poznáte“ nejen jako celek. Díky tomuto vstupnímu skicovanému návrhu vám budou jasné konkrétní aspekty řešenéh prostoru. Nad těmito návrhy dochází k odladění celého konceptu až do stádia, kdy je klient s výsledkem spokojen.

3. Kalkulace a objednání materiálů

Na základě 3D vizualizace dokážeme přesně objednat jednotlivé materiály ve stanoveném množství (např. obklady apod.), stejně jako nábytek. Již žádné zbytečné výdaje, jako při realizacích interiérů bez vizualizací! Naopak dalším postupem je položková kalkulace dle předem domluveného finančního stropu.

4. Zajištění projektové dokumentace a realizace

Jsme schopni v rámci návrhu interiéru navíc zajistit zpracování projektové dokumentacie pro stavební řízení a samozřejmě dále zajistit logicky i následnou realizační etapu včetně dohledu nad dodržením rozpočtu, kvality a termínů realizace. Dlouhodobě spolupracujeme se smluvními realizátory, kteří se nám osvědčili. Díky tomu nabízíme proměny/realizace interiérů na klíč.

Pro výsledný efekt je ideální, aby proces návrhu a následné realizace proběhl kompletně v naší režii.

Kompletní návrh interiéru nebo dílčí řešení?

Záleží jen na vašem zadání, zda se chystáte současný interiér jen částečně upravit, nebo hledáte kompletní návrh zcela bez návaznosti na jakékoliv původní řešení interiéru. Taktéž je nám jedno, pokud budete chtít navrhnout pouze určitý vybraný pokoj, nebo toužíte po návrhu kompletního interiéru. Zvládneme obojí, přičemž naší specialitou v dílčích realizacích jsou kuchyně. Velkou řadu referenčních realizací máme taktéž u níže uvedených typů místností:

 • Obývací pokoje - návrhy interiérů Brno.
 • Ložnice - návrhy interiérů Brno.
 • Dětské pokoje - návrhy interiérů Brno.
 • Studentské pokoje - návrhy interiérů Brno.
 • Kanceláře - návrhy interiérů Brno.

Podívejte se na orientační ceník pro návrh interiérů.

Samozřejmou součástí výše uvedených služeb jsou také návrhy bytových interiérů. Speciálně na návrhy a následné zařízení bytů a domů, jak pro účely rekonstrukce, tak pro byty a domy nové, se dlouhodobě zaměřujeme.

Služba „návrhy bytových interiérů Brno“ je určena nejen pro fyzické osoby řešící modernizaci svého bytu a domu, ale také pro firmy zajišťující plánovanou výstavbu nových bytových domů, pro které dokážeme navrhnout jednotné vizuály prostředí s ohledem na definici zařizovacích předmětů.

Ukázka návrhů bytových interiérů od INTEKA DESIGN Brno:

Bytový design - návrh interiérů BrnoNávrhy a realizace interiérů - BrnoNávrh interiérů - Brno

V rámci služby „návrhy bytových interiérů Brno“ si můžete od nás nechat navrhnout kompletní podobu bytu nebo domu od předsíně až po obývací pokoj vč. terasy. Případně dle vašeho požadavku zpracujeme návrhy změny interiéru jen pro určité vybrané pokoje. Není to sice běžný požadavek, ale my se rádi přizpůsobíme.

Návrh změny interiéru bytu probíhá na základě vstupní konzultační schůzky, kdy s klientem řešíme preference stylu, barev, tvarů a dalších specifik, které jsou spojeny s přáním klienta na výslednou podobu jeho bytu.

Návrhy bytových interiérů umíme provést nejen formou zakázkové výroby (nábytek), ale je možno domluvit se i na tom, že návrhy interiérů je možno sestavovat z katalogových komponentů (Ikea, Asko apod.). V rámci služby "navrhování interiérů" jsou v tomto naše možnosti zcela vstřícné.

Nejčastější služby poskytované při realizaci interiéru:

 • grafické návrhy a poradenská služba
 • návrhy interiérů
 • zaměření každého prostoru před zadáním do výroby
 • doprava a montáž nábytku
 • zapojení spotřebičů u nás zakoupených zdarma
 • výkresy instalací
 • kompletní řešení interiérů "na klíč"
 • možnost dodávky podlah (parkety, plovoucí podlahy, marmolea, lina)
 • možnost dodávky interiérových dveří a schodů
 • sádrokartonářské práce včetně výmalby interiéru nebo designové stěrky
 • dekorace oken (záclony, závěsy, římské rolety, japonské stěny)

Ukázky realizovaných návrhů interiérů klientů z Brna a okolí

 

Stačí, když nám popíšete styl, který se vám líbí. Při návrhu a realizaci interiéru se jím budeme řídit. Případně načerpejte inspiraci v našich realizačních ukázkách.

Nadčasový návrh interiéru Brno = INTEKA DESIGN. Jsme tu pro vás. Váš specialista na návrhy a realizace interiérů v Brně a okolí. Navrhování interiérů nás baví. Návrhy bytových interiérů kvalitně a za rozumnou cenu.

------------------

Zákazníci hledají naše služby na internetu přes výrazy: návrh a realizace interiérů, navrhování interiéru, návrh interiéru Brno, návrhy bytových interiérů Brno. Dohledatelní jsme i na slova: bytový design - návrhy interiérů Brno-venkov, návrhy a realizace interiérů Brno, návrhy interiérů Brno, bytový design návrhy interiérů, barevné návrhy interiérů. 

Často kladené otázky

Jakou formou probíhá platba za provedený návrh interiéru?

Platba za provedené návrhy interiéru se účtuje dle předem dohodnuté ceny a splatná je vždy před předáním návrhu klientovi (a to buď ve vytištěné formě, nebo před zasláním návrhu

e-mailem). Nejdříve je ale klient s návrhem daného prostoru obeznámen designérem, tedy barevný návrh ve 3D společně projdou v elektronické podobě a popř. ještě spolu upraví detaily. To je ideální stav, kdy designér vlastně představí klientovi svůj záměr řešení konkrétního prostoru a vysvětlí, jak vše zamýšlel. To mnohdy klientovi pomůže chápat jinak prostor, ve kterém žije nebo jak si ho představuje on sám.

Pokud jde o platbu už konkrétní zakázky, tedy stavu, kdy dojde po odsouhlasení návrhu k

uzavření smlouvy, následuje zálohová platba převodem na účet ve výši 50% celkové ceny díla. Druhá polovina (doplatek), se hradí v okamžiku, kdy klienta informujeme, že je jeho zakázka připravena k expedici. To znamená, že se domluvíme s klientem na možném datu montáže a do tohoto data (ideálně 2 dny před tímto datem) požádáme o úhradu doplatku celé částky na základě vystavené faktury. Pokud není zakázka uhrazena, není vyexpedována ke klientovi. Zákazník v případě obav z hotového díla, může využit naši službu a před doplatkem si může osobně zkontrolovat kompletnost své zakázky ve výrobě.

 

Jaké jsou orientační ceny návrhu interiérů?

Ceny za návrh interiéru se liší dle rozsahu práce a náročnosti projektu. Především záleží spíše na požadavcích klienta a jeho náročnosti. Tj. zda chce celou zakázku detailně námi dohlížet, kolik vizuálních návrhů si chce nechat zpracovat atd. Cena se pak dle toho mění. K dispozici máme orientační ceník, který vám pro představu nastíní ceny za jednotlivé úkony související s návrhem a realizací interiérů.

Dohlížíte na celou zakázku včetně montáže?

V případě požadavků klienta dohlédneme na celou realizaci. Od začátku do konce osobně.  Dohledová kontrola je placená služba (viz ceník). Jinak všechny zakázky dohlížíme osobně dle potřeby a náročnosti projektu, některé jen telefonicky, ale dopravu a montáž zajišťujeme standardně ke každé zakázce.

Jak dlouho u vás trvá návrh a realizace interiéru?

Po předání podkladů na první schůzce se zpracovává návrh interiéru dle sdělených informací.  Startovací návrh interiéru je dle náročnosti hotový cca za 1 - 2 týdny. Po té klient odsouhlasí nebo zkoriguje samotný návrh a také cenu. Délku tohoto procesu ovlivňuje pouze klient.

Po finálním odsouhlasení klientem provedou naši interiéroví designéři zaměření prostoru a zpracování podkladů pro objednávky a smlouvy. Což trvá cca 1 týden.

Po podpisu smlouvy a uhrazení zálohy je zakázka okamžitě zadávána do výroby, odkud se expeduje hotová do max. 8 týdnů. Jsou zakázky, které je možné vyrobit i za 4 - 6 týdnů, záleží na náročnosti, objemu a požadovaných materiálech.

Jak probíhá realizace zakázky?

Nejdůležitější pro naše interiérové designéry je úvodní schůzka, která je základem pro vytvoření vizualizace prostoru a pro pochopení celého konceptu, který má plnit přání zadavatelů. V rámci práce na návrhu interiérů vznikne grafické znázornění (vizualizace interiéru), které se následně ladí dle připomínek klienta. Na základě konečného návrhu interiéru (včetně vybraných materiálů) se zpracuje cenová kalkulace a po odsouhlasení provádí pracovníci designového studia zaměření prostoru u klienta. Přesné zaměření pak slouží pro to, aby se zakázka zadala do výroby. Následně pak zajišťujeme celou realizaci (dopravu, montáž, zapojení spotřebičů, atd., dle požadavků klienta).

Jak probíhá úvodní schůzka pro plánování bytového designu?

Úvodní schůzka k řešení vašich představ ohledně návrhu interiéru probíhá v sídle našeho designového studia v Brně, popřípadě v místě realizace u klienta. Záleží na vzájemné domluvě. Na první schůzce nejprve zjišťujeme představy a požadavky klienta na budoucí řešení a podobu interiéru. Snažíme se zjistit co nejvíce podrobností a pochopit preference zadavatele, aby návrh interiéru co nejvíce odpovídal jejich vlastní představě.  Při vzájemném rozhovoru, pro konkrétní představu, je ideální předložit našim interiérovým designérům stavební nebo jakýkoliv okótovaný plánek daného prostoru, jehož podobu chce od nás klient navrhnout. Dále se soustředíme na výběr materiálů, aby potom samotný výchozí návrh interiéru byl klientovi co nejbližší a splňoval jeho záměry. 

Jaký je rozsah služeb interiérového studia Inteka Design?

Mezi naše základní služby patří konzultace, poradenství a grafický návrh interiéru. V případě návrhu kuchyně poskytujeme klientovi také plánek instalací (okótované vývody pro vodu, elektřinu, plyn, odpad…), který je vždy nutný pro jednotlivé řemeslné profese, jež provádí přípravu před samotnou instalací kuchyně. V rámci služeb interiérových designérů dále zajišťujeme potřebnou dokumentaci a celou realizaci. Jsme schopni zajistit také dopravu, montáž nábytku, instalaci spotřebičů, dřezu, baterie a jejich zapojení, dále také zajištění vhodných dekorací pro konkrétní prostor, zednické, sádrokartonářské, elektrikářské a jiné práce. Chceme našim klientům usnadnit změnu jejich interiéru, proto k návrhům a realizacím přistupujeme komplexně a zajišťujeme také výrobu nábytku atd. Stejně tak dozorujeme provedené práce, aby se finální vzhled nelišil od návrhu, který byl schválen klientem.

Jaké jsou zkušenosti interiérového studia Inteka Design?

Naše interiérové studio bylo založeno již v roce 2006. Během této doby pracovníci interiérového studia získali mnoho rozmanitých zkušeností v oblasti návrhů interiérů a bytového designu, pomohli vytvořit několik stovek originální interiérů a získali nespočet spokojených zákazníků, kteří se stále vrací a doporučují služby našeho interiérového studia i svému okolí. Specializujeme se zejména na design interiérů, ale protože jde mnohdy ruku v ruce s tímto také podoba exteriéru, řešíme v některých případech i návrhy exteriérů, zejména balkony a terasy. Ale jak již bylo uvedeno výše, naší hlavní specializací je design interiérů. Sem patří: návrhy moderních kuchyní na míru, návrhy interiérů kanceláří, návrhy obývacích a dětských pokojů, zádveří apod. Řešíme návrhy a realizace interiérů nejen pro jednotlivé pokoje, ale i pro celý objekt. Záleží pouze na vašem zadání.  Ukázky realizovaných návrhů interiérů si můžete prohlédnout zde.

V jakých lokalitách interiérové studio Inteka Design působí?

Naše interiérové studio realizuje zakázky primárně v Brně a jeho širším okolí. To však neznamená, že služeb bytového designu nemohou využít zájemci kdekoliv v Česku nebo na Slovensku. Co se týká návrhů interiérů, jsme k dispozici všem klientům, kteří o naši práci stojí (tj. neděláme pouze návrhy interiéru v Brně), jen je třeba počítat s úměrně větší částkou související s dopravou.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini