small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Realizace ložnic

Design ložnice je především o příjemném a pohodlném řešení v souladu s vaším vizuálním vnímáním prostoru. Návrhy ložnic od profesionálů jsou zárukou, že prostor ložnice je řešen nejen účelně, ale především s maximálním pohodlím dle vašich individuálních zvyklostí a hlavně ve vizuálním stylu, který zhmotňuje vaše preference na příjemné prostředí, ve kterém chcete denně usínat i vstávat do nového dne. 

V této stránce jsme pro vaši představu připravili realizační ukázky návrhů ložnic, které jsme následně i realizovali kompletní dodávkou vybavení. Za roky naší práce pro klienty jsme navrhli mnoho ložnic rozmanitých stylů. Níže uvádíme jen malou část naší práce. Případné konkrétní návrhy ložnic v různých stylech nebo dle specifických požadavků vám rádi zašleme či představíme osobně na vyžádání. Jsme připraveni vytvořit pro vás návrhy ložnic, které mají skvělé dispoziční řešení a hlavně se v nich budete cítit pohodlně a najdete potřebný odpočinek. Rádi se s vámi setkáme a probereme vaše požadavky na design ložnice u šálku dobré kávy.

Návrhář ložnice musí mít při své práci na paměti několik důležitých faktorů, které přispívají k vytvoření pohodlné, funkční a esteticky příjemné místnosti pro odpočinek.

Návrh ložnice musí zohlednit pohodlí

Ložnice je místem pro odpočinek a regeneraci, takže pohodlí je na prvním místě. Volba kvalitní matrace, polštářů a ložního prádla je důležitá pro zajištění zdravého spánku. Návrh ložnice je zpracován do podoby, kdy pohodlí a odpočinek hraje primární roli.

Návrh ložnice musí zpracovat rozmístění nábytku a doplňků

Správné rozložení nábytku má vliv na funkčnost a pohyb po místnosti. Návrhář musí dokonale odhadnou prostor, chování osob a navrhnout ideální umístění postele, nočních stolků, šatníku a dalšího nábytku tak, aby vše mělo své ideální umístění.

Návrh ložnice musí vyřešit úložné prostory

Ukládání oblečení, osobních věcí a dalšího vybavení je klíčové pro udržení uspořádanosti a čistoty celého prostoru. V rámci designu ložnice jsou detailně navrženy skříně, komody a policové systémy, aby odpovídaly potřebám na úložný prostor.

Osvětlení ložnice

Osvětlení má významný vliv na atmosféru pokoje. Návrhář ložnice musí zvolit kombinaci standardního hlavního osvětlení, čtenářských lampiček a případně doplňkového osvětlení pro vytvoření různých nálad.

Barvy a dekorace

Výběr barev a dekorací ovlivňuje celkovou estetiku a vnímání ložnice. Návrh ložnice definuje barvy a vzory, které jsou uklidňující a harmonické, aby podpořil relaxaci a spánek.

Zvuková izolace

Dobrá zvuková izolace zvyšuje kvalitu spánku tím, že minimalizuje rušení z vnějšího prostředí. Použití tlumených materiálů a závěsů k tomu dopomáhá.

Design ložnice pracuje s individualizací a emocemi

Návrh ložnice by měl zohlednit osobní vkus majitelů ložnice. Osobní předměty, fotky nebo umělecká díla mohou přispět k vytvoření intenzivnějšího a osobnějšího prostoru. Ložnice je zároveň místem klidu a intimity. Zkušený návrhář interiéru by měl vytvořit prostor, který podporuje relaxaci a emoční pohodu majitelů.

Kompletní dodávku zařízení a instalaci jednotlivých prvků navržených ložnic zajistili designéři ateliéru Inteka Design Brno. Poraďte se s námi, jaký design ložnice zvolit pro váš interiér.

Inteka Design Brno - váš specialista na design ložnice.

-------------------

Specifikace služby: návrh ložnice, design ložnice, ložnice inspirace, ložnice fotogalerie.

Často kladené otázky

Jakou formou probíhá platba za provedený návrh interiéru?

Platba za provedené návrhy interiéru se účtuje dle předem dohodnuté ceny a splatná je vždy před předáním návrhu klientovi (a to buď ve vytištěné formě, nebo před zasláním návrhu

e-mailem). Nejdříve je ale klient s návrhem daného prostoru obeznámen designérem, tedy barevný návrh ve 3D společně projdou v elektronické podobě a popř. ještě spolu upraví detaily. To je ideální stav, kdy designér vlastně představí klientovi svůj záměr řešení konkrétního prostoru a vysvětlí, jak vše zamýšlel. To mnohdy klientovi pomůže chápat jinak prostor, ve kterém žije nebo jak si ho představuje on sám.

Pokud jde o platbu už konkrétní zakázky, tedy stavu, kdy dojde po odsouhlasení návrhu k

uzavření smlouvy, následuje zálohová platba převodem na účet ve výši 50% celkové ceny díla. Druhá polovina (doplatek), se hradí v okamžiku, kdy klienta informujeme, že je jeho zakázka připravena k expedici. To znamená, že se domluvíme s klientem na možném datu montáže a do tohoto data (ideálně 2 dny před tímto datem) požádáme o úhradu doplatku celé částky na základě vystavené faktury. Pokud není zakázka uhrazena, není vyexpedována ke klientovi. Zákazník v případě obav z hotového díla, může využit naši službu a před doplatkem si může osobně zkontrolovat kompletnost své zakázky ve výrobě.

 

Jaké jsou orientační ceny návrhu interiérů?

Ceny za návrh interiéru se liší dle rozsahu práce a náročnosti projektu. Především záleží spíše na požadavcích klienta a jeho náročnosti. Tj. zda chce celou zakázku detailně námi dohlížet, kolik vizuálních návrhů si chce nechat zpracovat atd. Cena se pak dle toho mění. K dispozici máme orientační ceník, který vám pro představu nastíní ceny za jednotlivé úkony související s návrhem a realizací interiérů.

Dohlížíte na celou zakázku včetně montáže?

V případě požadavků klienta dohlédneme na celou realizaci. Od začátku do konce osobně.  Dohledová kontrola je placená služba (viz ceník). Jinak všechny zakázky dohlížíme osobně dle potřeby a náročnosti projektu, některé jen telefonicky, ale dopravu a montáž zajišťujeme standardně ke každé zakázce.

Jak dlouho u vás trvá návrh a realizace interiéru?

Po předání podkladů na první schůzce se zpracovává návrh interiéru dle sdělených informací.  Startovací návrh interiéru je dle náročnosti hotový cca za 1 - 2 týdny. Po té klient odsouhlasí nebo zkoriguje samotný návrh a také cenu. Délku tohoto procesu ovlivňuje pouze klient.

Po finálním odsouhlasení klientem provedou naši interiéroví designéři zaměření prostoru a zpracování podkladů pro objednávky a smlouvy. Což trvá cca 1 týden.

Po podpisu smlouvy a uhrazení zálohy je zakázka okamžitě zadávána do výroby, odkud se expeduje hotová do max. 8 týdnů. Jsou zakázky, které je možné vyrobit i za 4 - 6 týdnů, záleží na náročnosti, objemu a požadovaných materiálech.

Jak probíhá realizace zakázky?

Nejdůležitější pro naše interiérové designéry je úvodní schůzka, která je základem pro vytvoření vizualizace prostoru a pro pochopení celého konceptu, který má plnit přání zadavatelů. V rámci práce na návrhu interiérů vznikne grafické znázornění (vizualizace interiéru), které se následně ladí dle připomínek klienta. Na základě konečného návrhu interiéru (včetně vybraných materiálů) se zpracuje cenová kalkulace a po odsouhlasení provádí pracovníci designového studia zaměření prostoru u klienta. Přesné zaměření pak slouží pro to, aby se zakázka zadala do výroby. Následně pak zajišťujeme celou realizaci (dopravu, montáž, zapojení spotřebičů, atd., dle požadavků klienta).

Jak probíhá úvodní schůzka pro plánování bytového designu?

Úvodní schůzka k řešení vašich představ ohledně návrhu interiéru probíhá v sídle našeho designového studia v Brně, popřípadě v místě realizace u klienta. Záleží na vzájemné domluvě. Na první schůzce nejprve zjišťujeme představy a požadavky klienta na budoucí řešení a podobu interiéru. Snažíme se zjistit co nejvíce podrobností a pochopit preference zadavatele, aby návrh interiéru co nejvíce odpovídal jejich vlastní představě.  Při vzájemném rozhovoru, pro konkrétní představu, je ideální předložit našim interiérovým designérům stavební nebo jakýkoliv okótovaný plánek daného prostoru, jehož podobu chce od nás klient navrhnout. Dále se soustředíme na výběr materiálů, aby potom samotný výchozí návrh interiéru byl klientovi co nejbližší a splňoval jeho záměry. 

Jaký je rozsah služeb interiérového studia Inteka Design?

Mezi naše základní služby patří konzultace, poradenství a grafický návrh interiéru. V případě návrhu kuchyně poskytujeme klientovi také plánek instalací (okótované vývody pro vodu, elektřinu, plyn, odpad…), který je vždy nutný pro jednotlivé řemeslné profese, jež provádí přípravu před samotnou instalací kuchyně. V rámci služeb interiérových designérů dále zajišťujeme potřebnou dokumentaci a celou realizaci. Jsme schopni zajistit také dopravu, montáž nábytku, instalaci spotřebičů, dřezu, baterie a jejich zapojení, dále také zajištění vhodných dekorací pro konkrétní prostor, zednické, sádrokartonářské, elektrikářské a jiné práce. Chceme našim klientům usnadnit změnu jejich interiéru, proto k návrhům a realizacím přistupujeme komplexně a zajišťujeme také výrobu nábytku atd. Stejně tak dozorujeme provedené práce, aby se finální vzhled nelišil od návrhu, který byl schválen klientem.

Jaké jsou zkušenosti interiérového studia Inteka Design?

Naše interiérové studio bylo založeno již v roce 2006. Během této doby pracovníci interiérového studia získali mnoho rozmanitých zkušeností v oblasti návrhů interiérů a bytového designu, pomohli vytvořit několik stovek originální interiérů a získali nespočet spokojených zákazníků, kteří se stále vrací a doporučují služby našeho interiérového studia i svému okolí. Specializujeme se zejména na design interiérů, ale protože jde mnohdy ruku v ruce s tímto také podoba exteriéru, řešíme v některých případech i návrhy exteriérů, zejména balkony a terasy. Ale jak již bylo uvedeno výše, naší hlavní specializací je design interiérů. Sem patří: návrhy moderních kuchyní na míru, návrhy interiérů kanceláří, návrhy obývacích a dětských pokojů, zádveří apod. Řešíme návrhy a realizace interiérů nejen pro jednotlivé pokoje, ale i pro celý objekt. Záleží pouze na vašem zadání.  Ukázky realizovaných návrhů interiérů si můžete prohlédnout zde.

V jakých lokalitách interiérové studio Inteka Design působí?

Naše interiérové studio realizuje zakázky primárně v Brně a jeho širším okolí. To však neznamená, že služeb bytového designu nemohou využít zájemci kdekoliv v Česku nebo na Slovensku. Co se týká návrhů interiérů, jsme k dispozici všem klientům, kteří o naši práci stojí (tj. neděláme pouze návrhy interiéru v Brně), jen je třeba počítat s úměrně větší částkou související s dopravou.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini