small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Realizace interiéru bytů

Níže uvedené ukázky jsou výsledkem návrhu interiéru a následné realizace v bytech. Pro představu o službách našich interiérových designerů jsme pro vás připravili tyto referenční projekty ukazující návrhy bypů. Samožřejmě se jedná jen o malý fragment naší práce. Případné konkrétní návrhy bytů v různých stylech či specifických parametrech vám rádi zašleme či představíme osobně na vyžádání.

Jak probíhá realizace interiérů?

Na začátku procesu návrhu interiéru provede designér interiérového studia Inteka Design Brno konzultační schůzku, kde bedlivě získává informace o požadavcích a představách zákazníka. Zároveň již v tomto bodě zjištěné záměry konfrontuje se současnými doporučeními a pravidly dispozičního, funkčního a estetického řešení interiérů. Cílem je vytvoření vstupní vize na komfortní a využitelný prostor s dostatkem místa pro odpočinek, zábavu i domácí činnosti. Každý zamýšlený prostor má svá specifika, stejně jako jeho obyvatelé a to je třeba vědět. Díky tomuto osobnímu konzultačnímu přístupu, kde vzájemná komunikace designéra a klienta hraje zásadní roli, dokážeme zpracovat návrh interiéru, který je odrazem vašich detailních požadavků.

Konkrétním hmotným výsledkem vstupního procesu návrhu interiéru je zpracovaní skic, na základě jejich schválení pro vás designér Inteka Design Brno zpracuje 3D vizualizaci, díky níž si budete moci „prohlédnout“ každé zákoutí vašeho interiéru a především získáte zcela reálnou představu o řešení jednotlivých místností z více úhlů pohledu.  Nový interiér tak „poznáte“ nejen jako celek. Na základě 3D vizualizace dokážeme přesně objednat jednotlivé materiály ve stanoveném množství (např. obklady apod.), stejně jako nábytek. Již žádné zbytečné výdaje, jako při realizacích interiérů bez vizualizací! Naopak dalším postupem je položková kalkulace dle předem domluveného finančního stropu.

Jsme schopni v rámci návrhu interiéru navíc zajistit zpracování projektové dokumentacie pro stavební řízení a samozřejmě dále zajistit logicky i následnou realizační etapu včetně dohledu nad dodržením rozpočtu, kvality a termínů realizace. Dlouhodobě spolupracujeme se smluvními realizátory, kteří se nám osvědčili. Díky tomu nabízíme proměny/realizace interiérů na klíč.

Proč individuální bytový design?

Individuální návrh interiéru bytu přináší unikátní řešení šité na míru - s profesionálním bytovým designem získáte:

  • Jedinečnost: individuální návrh interiéru bytu zaručuje, že váš prostor bude jedinečný a přizpůsobený vašim představám a potřebám. Každý detail a prvek bude pečlivě promyšlen, což vytvoří originální a osobitý interiér, aby se obyvatel daného prostoru cítil co nejlépe.
  • Optimalizace prostoru: bytový design na míru řeší také to, aby se maximalizovala využitelnost prostoru. Profesionální designéři znají triky a techniky, které pomohou optimalizovat rozložení a uspořádání místností, aby se dosáhlo efektivního využití každého centimetru.
  • Estetická kvalita: profesionální design interiéru bytu přináší jedinečné estetické řešení a vizuální originalitu dle preferencí klienta. Barevné schéma, materiály, osvětlení a další prvky jsou pečlivě vybrány a kombinovány tak, aby vytvořily harmonický a atraktivní prostor v jednotném stylu.
  • Funkčnost a pohodlí: bytový design se zaměřuje na vytvoření funkčního a pohodlného prostoru, který odpovídá vašemu životnímu stylu. Každá část interiéru je navržena s ohledem na ergonomii a praktické využití, což vám umožní snadné a pohodlné fungování ve vašem bytě.

Návrh interiérů - cena šitá pro vás na míru. Poptejte naše odborné služby a uvidíte.

------------------------------

Tematické určení článku: návrh interiéru ukázka, návrhy interiéru inspirace, návrh interiéru cena, návrhy interiérů cena, interiér domu inspirace, návrhy interiéru ložnice, vizualizace bytu, realizace bytu.

Často kladené otázky

Jakou formou probíhá platba za provedený návrh interiéru?

Platba za provedené návrhy interiéru se účtuje dle předem dohodnuté ceny a splatná je vždy před předáním návrhu klientovi (a to buď ve vytištěné formě, nebo před zasláním návrhu

e-mailem). Nejdříve je ale klient s návrhem daného prostoru obeznámen designérem, tedy barevný návrh ve 3D společně projdou v elektronické podobě a popř. ještě spolu upraví detaily. To je ideální stav, kdy designér vlastně představí klientovi svůj záměr řešení konkrétního prostoru a vysvětlí, jak vše zamýšlel. To mnohdy klientovi pomůže chápat jinak prostor, ve kterém žije nebo jak si ho představuje on sám.

Pokud jde o platbu už konkrétní zakázky, tedy stavu, kdy dojde po odsouhlasení návrhu k

uzavření smlouvy, následuje zálohová platba převodem na účet ve výši 50% celkové ceny díla. Druhá polovina (doplatek), se hradí v okamžiku, kdy klienta informujeme, že je jeho zakázka připravena k expedici. To znamená, že se domluvíme s klientem na možném datu montáže a do tohoto data (ideálně 2 dny před tímto datem) požádáme o úhradu doplatku celé částky na základě vystavené faktury. Pokud není zakázka uhrazena, není vyexpedována ke klientovi. Zákazník v případě obav z hotového díla, může využit naši službu a před doplatkem si může osobně zkontrolovat kompletnost své zakázky ve výrobě.

 

Jaké jsou orientační ceny návrhu interiérů?

Ceny za návrh interiéru se liší dle rozsahu práce a náročnosti projektu. Především záleží spíše na požadavcích klienta a jeho náročnosti. Tj. zda chce celou zakázku detailně námi dohlížet, kolik vizuálních návrhů si chce nechat zpracovat atd. Cena se pak dle toho mění. K dispozici máme orientační ceník, který vám pro představu nastíní ceny za jednotlivé úkony související s návrhem a realizací interiérů.

Dohlížíte na celou zakázku včetně montáže?

V případě požadavků klienta dohlédneme na celou realizaci. Od začátku do konce osobně.  Dohledová kontrola je placená služba (viz ceník). Jinak všechny zakázky dohlížíme osobně dle potřeby a náročnosti projektu, některé jen telefonicky, ale dopravu a montáž zajišťujeme standardně ke každé zakázce.

Jak dlouho u vás trvá návrh a realizace interiéru?

Po předání podkladů na první schůzce se zpracovává návrh interiéru dle sdělených informací.  Startovací návrh interiéru je dle náročnosti hotový cca za 1 - 2 týdny. Po té klient odsouhlasí nebo zkoriguje samotný návrh a také cenu. Délku tohoto procesu ovlivňuje pouze klient.

Po finálním odsouhlasení klientem provedou naši interiéroví designéři zaměření prostoru a zpracování podkladů pro objednávky a smlouvy. Což trvá cca 1 týden.

Po podpisu smlouvy a uhrazení zálohy je zakázka okamžitě zadávána do výroby, odkud se expeduje hotová do max. 8 týdnů. Jsou zakázky, které je možné vyrobit i za 4 - 6 týdnů, záleží na náročnosti, objemu a požadovaných materiálech.

Jak probíhá realizace zakázky?

Nejdůležitější pro naše interiérové designéry je úvodní schůzka, která je základem pro vytvoření vizualizace prostoru a pro pochopení celého konceptu, který má plnit přání zadavatelů. V rámci práce na návrhu interiérů vznikne grafické znázornění (vizualizace interiéru), které se následně ladí dle připomínek klienta. Na základě konečného návrhu interiéru (včetně vybraných materiálů) se zpracuje cenová kalkulace a po odsouhlasení provádí pracovníci designového studia zaměření prostoru u klienta. Přesné zaměření pak slouží pro to, aby se zakázka zadala do výroby. Následně pak zajišťujeme celou realizaci (dopravu, montáž, zapojení spotřebičů, atd., dle požadavků klienta).

Jak probíhá úvodní schůzka pro plánování bytového designu?

Úvodní schůzka k řešení vašich představ ohledně návrhu interiéru probíhá v sídle našeho designového studia v Brně, popřípadě v místě realizace u klienta. Záleží na vzájemné domluvě. Na první schůzce nejprve zjišťujeme představy a požadavky klienta na budoucí řešení a podobu interiéru. Snažíme se zjistit co nejvíce podrobností a pochopit preference zadavatele, aby návrh interiéru co nejvíce odpovídal jejich vlastní představě.  Při vzájemném rozhovoru, pro konkrétní představu, je ideální předložit našim interiérovým designérům stavební nebo jakýkoliv okótovaný plánek daného prostoru, jehož podobu chce od nás klient navrhnout. Dále se soustředíme na výběr materiálů, aby potom samotný výchozí návrh interiéru byl klientovi co nejbližší a splňoval jeho záměry. 

Jaký je rozsah služeb interiérového studia Inteka Design?

Mezi naše základní služby patří konzultace, poradenství a grafický návrh interiéru. V případě návrhu kuchyně poskytujeme klientovi také plánek instalací (okótované vývody pro vodu, elektřinu, plyn, odpad…), který je vždy nutný pro jednotlivé řemeslné profese, jež provádí přípravu před samotnou instalací kuchyně. V rámci služeb interiérových designérů dále zajišťujeme potřebnou dokumentaci a celou realizaci. Jsme schopni zajistit také dopravu, montáž nábytku, instalaci spotřebičů, dřezu, baterie a jejich zapojení, dále také zajištění vhodných dekorací pro konkrétní prostor, zednické, sádrokartonářské, elektrikářské a jiné práce. Chceme našim klientům usnadnit změnu jejich interiéru, proto k návrhům a realizacím přistupujeme komplexně a zajišťujeme také výrobu nábytku atd. Stejně tak dozorujeme provedené práce, aby se finální vzhled nelišil od návrhu, který byl schválen klientem.

Jaké jsou zkušenosti interiérového studia Inteka Design?

Naše interiérové studio bylo založeno již v roce 2006. Během této doby pracovníci interiérového studia získali mnoho rozmanitých zkušeností v oblasti návrhů interiérů a bytového designu, pomohli vytvořit několik stovek originální interiérů a získali nespočet spokojených zákazníků, kteří se stále vrací a doporučují služby našeho interiérového studia i svému okolí. Specializujeme se zejména na design interiérů, ale protože jde mnohdy ruku v ruce s tímto také podoba exteriéru, řešíme v některých případech i návrhy exteriérů, zejména balkony a terasy. Ale jak již bylo uvedeno výše, naší hlavní specializací je design interiérů. Sem patří: návrhy moderních kuchyní na míru, návrhy interiérů kanceláří, návrhy obývacích a dětských pokojů, zádveří apod. Řešíme návrhy a realizace interiérů nejen pro jednotlivé pokoje, ale i pro celý objekt. Záleží pouze na vašem zadání.  Ukázky realizovaných návrhů interiérů si můžete prohlédnout zde.

V jakých lokalitách interiérové studio Inteka Design působí?

Naše interiérové studio realizuje zakázky primárně v Brně a jeho širším okolí. To však neznamená, že služeb bytového designu nemohou využít zájemci kdekoliv v Česku nebo na Slovensku. Co se týká návrhů interiérů, jsme k dispozici všem klientům, kteří o naši práci stojí (tj. neděláme pouze návrhy interiéru v Brně), jen je třeba počítat s úměrně větší částkou související s dopravou.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini