small menu ico
Domluvit si schůzku
Materiály

Materiály

kuchyně lamino nebo folie

Kuchyně z masivu, lamina nebo folie? Časté řešení většiny zákazníků. 

LAMINO

Dnes jsou v oblibě kuchyně z lamina, kdy jsou dvířka ohranovány ABS hranou v různých dezénech nebo zasazeny do hliníkového rámu. Jednoduché a rovné tvary propůjčují těmto kuchyním moderní vzhled. Vedle klasických imitací dřevin je možné vybírat i z exotických dřevin jako je Makasar, Zebrano, Wenge atd. V nabídce jsou také lamina různých barev. Kuchyně vynikají výborným poměrem cena / kvalita.

FOLIE

Standardní kuchyně jsou na dvířkách opatřeny kvalitní folií, která je zalisovaná na podkladové MDF desce. Dvířka mohou být hladká, se zkosenou hranou, zaoblením, nebo profilovaná do různých tvarů rámečku, případně jednoduchých linek. V nabídce jsou folie s věrnou napodobeninou přírodních materiálů (různých typů dřevin) a také velký výběr barev. Foliované kuchyně jsou oblíbené zejména pro svou jednoduchou údržbu a také barevnou stálost.
Tento typ kuchyní je velice žádaný díky své variabilitě.

LAKY

Lakované kuchyně patří mezi stálice na trhu kuchyní. Technologicky je proces lakování našich kuchyní podobný laku automobilů. Lak je možné dodat v provedení mat nebo vysoký lesk. Barevná škála odpovídá vzorníku RAL. Provedení dvířek je hladké nebo profilované. Hrany dvířek mohou být navíc doplněny o hliníkové rámečky.

MASIV, DÝHA

Klasické kuchyně z masivu jsou dokonale řemeslně zpracované s množstvím vzorů profilů. Vybrat si můžete z přírodních materiálů jako je Dub, Buk, Olše, Třešeň, Ořech, Javor případně Kaštan. U dýhy je ještě v nabídce Wenge nebo Calvados. Povrch dvířek je vždy opatřen finálním nástřikem velice kvalitního laku.

Technická specifikace 

 • DVÍŘKA NABÍZÍME V PROVEDENÍ: LAMINO S HRANOU ABS, LAMINO V HLINÍKOVÉM RÁMU, FOLIE MAT/LESK, DÝHA, BIODESKA, MASIV, UMAKART LESK, LAK MAT/LESK, BAREVNÉ SKLO

 • KORPUSY LAMINO tl. 18 MM

 • ZÁDA SKŘÍNÍ LAMINO tl. 8 MM

 • HLINÍKOVÉ ROLETOVÉ SKŘÍNĚ

 • HLINÍKOVÉ RÁMY PROSKLENÝCH SKŘÍNĚK

 • 57 DRUHŮ SKLENĚNÝCH VÝPLNÍ (VČETNĚ BAREVNÝCH SKEL)

 • OBKLADY NA STĚNU : LAMINO, UMAKART, DÝHA, FOLIE, SKLO

 • SOKL : LAMINO, DÝHA, NEREZ, HLINÍK, UMAKART. SOKLY JSOU NA SPODNÍ HRANĚ OPATŘENY PRŮHLEDNÝM PLASTOVÝM TĚSNÍCÍM PROFILEM

 • ZÁDA U FOLIOVANÝCH DVEŘÍ VE VOLITELNÉ BARVĚ (BÍLÁ NEBO V BARVĚ DVEŘÍ)

 • 10 DRUHŮ PROVEDENÍ VĚNCOVÝCH LIŠT

 • VIDITELNÉ BOKY HLADKÉ BEZ VRUTŮ

 • POLICE VE SKŘÍNÍCH - VARIABILNÍ UMÍSTĚNÍ PO CELÉ VÝŠCE SKŘÍNĚ

 • ÚCHYTKY : DÉLKOVÉ RŮZNÝCH ROZTEČÍ, ZADLABANÉ DO HRANY NEBO PLOCHY DVEŘÍ , KNOPKY

 • PRACOVNÍ DESKY : UMAKART RŮZNÝCH DEZÉNŮ ( K DODÁNÍ V HLOUBCE 600 – 1200 MM, DÉLKA 4000 MM )

 • PRACOVNÍ DESKY Z KAMENE A UMĚLÉHO KAMENE : ŽULA, TECHNISTONE, CORIAN, HANEX, POLYSTONE

Řešíte otázku "kuchyně lamino nebo folie"?

Kuchyňské linky mohou být vyrobeny z různých materiálů, včetně lamina a folie. Laminát je tenký materiál skládající se z několika vrstev papíru impregnovaných pryskyřicí, které jsou poté vytlačeny do pevného a odolného materiálu. Folie je plastový materiál, který se obvykle aplikuje na dřevotřískové desky nebo MDF desky.

Lamina a folie jsou oba velmi populární materiály pro kuchyňské linky. Hlavním rozdílem mezi nimi je způsob, jakým jsou aplikovány. Laminát se obvykle aplikuje pomocí lepidla a tlaku, zatímco folie se aplikuje pomocí tepla a vakua.

Oba materiály mají své výhody a nevýhody. Laminát je obecně odolnější než folie, a je k dispozici v široké škále barev a vzorů. Na druhé straně folie může být levnější než laminát a snadněji se upravuje a tvaruje. Folie je také snadnější na údržbu než laminát, protože na ní není mnoho spár.

Poradíme vám. Kontaktujte nás.

Často kladené otázky

Jakou formou probíhá platba za provedený návrh interiéru?

Platba za provedené návrhy interiéru se účtuje dle předem dohodnuté ceny a splatná je vždy před předáním návrhu klientovi (a to buď ve vytištěné formě, nebo před zasláním návrhu

e-mailem). Nejdříve je ale klient s návrhem daného prostoru obeznámen designérem, tedy barevný návrh ve 3D společně projdou v elektronické podobě a popř. ještě spolu upraví detaily. To je ideální stav, kdy designér vlastně představí klientovi svůj záměr řešení konkrétního prostoru a vysvětlí, jak vše zamýšlel. To mnohdy klientovi pomůže chápat jinak prostor, ve kterém žije nebo jak si ho představuje on sám.

Pokud jde o platbu už konkrétní zakázky, tedy stavu, kdy dojde po odsouhlasení návrhu k

uzavření smlouvy, následuje zálohová platba převodem na účet ve výši 50% celkové ceny díla. Druhá polovina (doplatek), se hradí v okamžiku, kdy klienta informujeme, že je jeho zakázka připravena k expedici. To znamená, že se domluvíme s klientem na možném datu montáže a do tohoto data (ideálně 2 dny před tímto datem) požádáme o úhradu doplatku celé částky na základě vystavené faktury. Pokud není zakázka uhrazena, není vyexpedována ke klientovi. Zákazník v případě obav z hotového díla, může využit naši službu a před doplatkem si může osobně zkontrolovat kompletnost své zakázky ve výrobě.

 

Jaké jsou orientační ceny návrhu interiérů?

Ceny za návrh interiéru se liší dle rozsahu práce a náročnosti projektu. Především záleží spíše na požadavcích klienta a jeho náročnosti. Tj. zda chce celou zakázku detailně námi dohlížet, kolik vizuálních návrhů si chce nechat zpracovat atd. Cena se pak dle toho mění. K dispozici máme orientační ceník, který vám pro představu nastíní ceny za jednotlivé úkony související s návrhem a realizací interiérů.

Dohlížíte na celou zakázku včetně montáže?

V případě požadavků klienta dohlédneme na celou realizaci. Od začátku do konce osobně.  Dohledová kontrola je placená služba (viz ceník). Jinak všechny zakázky dohlížíme osobně dle potřeby a náročnosti projektu, některé jen telefonicky, ale dopravu a montáž zajišťujeme standardně ke každé zakázce.

Jak dlouho u vás trvá návrh a realizace interiéru?

Po předání podkladů na první schůzce se zpracovává návrh interiéru dle sdělených informací.  Startovací návrh interiéru je dle náročnosti hotový cca za 1 - 2 týdny. Po té klient odsouhlasí nebo zkoriguje samotný návrh a také cenu. Délku tohoto procesu ovlivňuje pouze klient.

Po finálním odsouhlasení klientem provedou naši interiéroví designéři zaměření prostoru a zpracování podkladů pro objednávky a smlouvy. Což trvá cca 1 týden.

Po podpisu smlouvy a uhrazení zálohy je zakázka okamžitě zadávána do výroby, odkud se expeduje hotová do max. 8 týdnů. Jsou zakázky, které je možné vyrobit i za 4 - 6 týdnů, záleží na náročnosti, objemu a požadovaných materiálech.

Jak probíhá realizace zakázky?

Nejdůležitější pro naše interiérové designéry je úvodní schůzka, která je základem pro vytvoření vizualizace prostoru a pro pochopení celého konceptu, který má plnit přání zadavatelů. V rámci práce na návrhu interiérů vznikne grafické znázornění (vizualizace interiéru), které se následně ladí dle připomínek klienta. Na základě konečného návrhu interiéru (včetně vybraných materiálů) se zpracuje cenová kalkulace a po odsouhlasení provádí pracovníci designového studia zaměření prostoru u klienta. Přesné zaměření pak slouží pro to, aby se zakázka zadala do výroby. Následně pak zajišťujeme celou realizaci (dopravu, montáž, zapojení spotřebičů, atd., dle požadavků klienta).

Jak probíhá úvodní schůzka pro plánování bytového designu?

Úvodní schůzka k řešení vašich představ ohledně návrhu interiéru probíhá v sídle našeho designového studia v Brně, popřípadě v místě realizace u klienta. Záleží na vzájemné domluvě. Na první schůzce nejprve zjišťujeme představy a požadavky klienta na budoucí řešení a podobu interiéru. Snažíme se zjistit co nejvíce podrobností a pochopit preference zadavatele, aby návrh interiéru co nejvíce odpovídal jejich vlastní představě.  Při vzájemném rozhovoru, pro konkrétní představu, je ideální předložit našim interiérovým designérům stavební nebo jakýkoliv okótovaný plánek daného prostoru, jehož podobu chce od nás klient navrhnout. Dále se soustředíme na výběr materiálů, aby potom samotný výchozí návrh interiéru byl klientovi co nejbližší a splňoval jeho záměry. 

Jaký je rozsah služeb interiérového studia Inteka Design?

Mezi naše základní služby patří konzultace, poradenství a grafický návrh interiéru. V případě návrhu kuchyně poskytujeme klientovi také plánek instalací (okótované vývody pro vodu, elektřinu, plyn, odpad…), který je vždy nutný pro jednotlivé řemeslné profese, jež provádí přípravu před samotnou instalací kuchyně. V rámci služeb interiérových designérů dále zajišťujeme potřebnou dokumentaci a celou realizaci. Jsme schopni zajistit také dopravu, montáž nábytku, instalaci spotřebičů, dřezu, baterie a jejich zapojení, dále také zajištění vhodných dekorací pro konkrétní prostor, zednické, sádrokartonářské, elektrikářské a jiné práce. Chceme našim klientům usnadnit změnu jejich interiéru, proto k návrhům a realizacím přistupujeme komplexně a zajišťujeme také výrobu nábytku atd. Stejně tak dozorujeme provedené práce, aby se finální vzhled nelišil od návrhu, který byl schválen klientem.

Jaké jsou zkušenosti interiérového studia Inteka Design?

Naše interiérové studio bylo založeno již v roce 2006. Během této doby pracovníci interiérového studia získali mnoho rozmanitých zkušeností v oblasti návrhů interiérů a bytového designu, pomohli vytvořit několik stovek originální interiérů a získali nespočet spokojených zákazníků, kteří se stále vrací a doporučují služby našeho interiérového studia i svému okolí. Specializujeme se zejména na design interiérů, ale protože jde mnohdy ruku v ruce s tímto také podoba exteriéru, řešíme v některých případech i návrhy exteriérů, zejména balkony a terasy. Ale jak již bylo uvedeno výše, naší hlavní specializací je design interiérů. Sem patří: návrhy moderních kuchyní na míru, návrhy interiérů kanceláří, návrhy obývacích a dětských pokojů, zádveří apod. Řešíme návrhy a realizace interiérů nejen pro jednotlivé pokoje, ale i pro celý objekt. Záleží pouze na vašem zadání.  Ukázky realizovaných návrhů interiérů si můžete prohlédnout zde.

V jakých lokalitách interiérové studio Inteka Design působí?

Naše interiérové studio realizuje zakázky primárně v Brně a jeho širším okolí. To však neznamená, že služeb bytového designu nemohou využít zájemci kdekoliv v Česku nebo na Slovensku. Co se týká návrhů interiérů, jsme k dispozici všem klientům, kteří o naši práci stojí (tj. neděláme pouze návrhy interiéru v Brně), jen je třeba počítat s úměrně větší částkou související s dopravou.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini