small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy exteriéru od Inteka Design Brno

Návrhy exteriéru od Inteka Design Brno

Je pro vás důležitý odpočinek mimo dům, na čerstvém vzduchu ve stylovém prostředí? Sestavíme vám návrh exteriéru na míru dle ladění vašeho interiéru nebo dle specifik, která nám zadáte. Využijte našich dlouholetých zkušeností v oblasti návrhů exteriérů rozmanitých typů . Vytvoříme pro vás krásné místo pro odpočinek i posezení s přáteli. Specializujeme se především na návrh teras a balkonů.

V čem spočívá návrh exteriéru od odborníka?

V rámci služby „ návrhy exteriérů Brno “ vybereme nejvhodnější dekorace a vybavení pro daný prostor. Například u balkonů se jedná o stolovací a sedací nábytek, lehátka, pohovky, krbové a grilovací sety apod. Z dekorací, které dokreslují celý prostor, jmenujme například truhlíky, květináče s rostlinami, rolety, krycí stěny nebo odolné venkovní koberce.

Vždy se snažíme navrhnout takový styl exteriéru, který je snadno udržovatelný. Při návrhu exteriéru samozřejmě věnujeme dostatek času komunikaci s vámi. Vaše představy a specifické požadavky dokonale zakomponujeme do celkového konceptu, aby prostor dělal ten správný dojem vizuální, ale byl také plně funkční s ohledem na jeho účel.

Umíme malé i velké prostory. Divili byste se, jak pěkně lze zařídit malý balkon nebo lodžii v bytovém domě.

Cena se odvíjí od pracnosti, množství požadavků klienta a velikosti navrhovaného exteriéru. Podívejte se na orientační ceny návrhu exteriéru i interiéru.

návrhy exteriérů
Návrhy exteriérů
návrhy a realizace exteriérů
Návrhy a realizace exteriérů

 

Jak navrhujeme exteriér?

Cesta k dokonalému návrhu exteriéru domu nebo bytu začíná schůzkou s klientem, resp. návštěvou prostoru, pro který máme návrh zpracovat. Po obhlídce s klientem řešíme jeho požadavky, dokud není zadání přesně definované. Na základě vykomunikovaného rozsahu se řeší typy vybavení, počty, dekorace, nejvhodnější umístění, barevná a stylová koncepce. Výsledkem této fáze je sdělení konkrétní ceny za návrh exteriéru a jeho realizaci.

Grafickou vizualizaci prioritně neprovádíme, vše se odvíjí od domluvy a vykomunikování budoucí podoby přímo na místě, od ukázek fotografií konkrétních věcí a ukázkových realizací. Jedná-li se o složitější prostory, řeší se pro lepší představu klienta návrh exteriéru ruční skicou s detailním popisem.

Následuje samotná kompletace veškerého vybavení a dekorací, převoz na místo určení a finální realizace na klíč včetně rostlin, montáže markýzy apod.

Služba „návrhy a realizace exteriéru Brno“ je určena samozřejmě nejen pro soukromé vlastníky domů nebo bytů. Nemálo zadavatelů se etabluje z korporátní oblasti. Jedná se o hotely, restaurace, sídla firem, obchody apod.

 

návrhy a realizace balkonů
Návrhy a realizace balkonů - odborný exterierový design

Často kladené otázky

Jakou formou probíhá platba za provedený návrh?

Platba za provedené návrhy se účtuje dle předem dohodnuté ceny a splatná je vždy před předáním návrhu klientovi (a to buď ve vytištěné formě, nebo před zasláním návrhu e-mailem). Nejdříve je ale klient s návrhem daného prostoru obeznámen designérem, tedy barevný návrh ve 3D společně projdou v elektronické podobě a popř. ještě spolu upraví detaily. To je ideální stav, kdy designér vlastně představí klientovi svůj záměr řešení konkrétního prostoru a vysvětlí, jak vše zamýšlel. To mnohdy klientovi pomůže chápat jinak prostor, ve kterém žije nebo jak si ho představuje on sám.

Pokud jde o platbu už konkrétní zakázky, tedy stavu, kdy dojde po odsouhlasení návrhu k uzavření smlouvy, následuje zálohová platba převodem na účet ve výši 50% celkové ceny díla. Druhá polovina (doplatek), se hradí v okamžiku, kdy klienta informujeme, že je jeho zakázka připravena k expedici. To znamená, že se domluvíme s klientem na možném datu montáže a do tohoto data (ideálně 2 dny před tímto datem) požádáme o úhradu doplatku celé částky na základě vystavené faktury. Pokud není zakázka uhrazena, není vyexpedována ke klientovi. Zákazník v případě obav z hotového díla, může využit naši službu a před doplatkem si může osobně zkontrolovat kompletnost své zakázky ve výrobě.

Jaké jsou orientační ceny návrhu?

Ceny za návrh se liší dle rozsahu práce a náročnosti projektu. Především záleží spíše na požadavcích klienta a jeho náročnosti. Tj. zda chce celou zakázku detailně námi dohlížet, kolik vizuálních návrhů si chce nechat zpracovat atd. Cena se pak dle toho mění. K dispozici máme orientační ceník, který vám pro představu nastíní ceny za jednotlivé úkony související s návrhem a realizací.

Dohlížíte na celou zakázku včetně montáže?

V případě požadavků klienta dohlédneme na celou realizaci. Od začátku do konce osobně. Dohledová kontrola je placená služba (viz ceník). Jinak všechny zakázky dohlížíme osobně dle potřeby a náročnosti projektu, některé jen telefonicky, ale dopravu a montáž zajišťujeme standardně ke každé zakázce.

Jak probíhá realizace zakázky?

Nejdůležitější pro naše interiérové designéry je úvodní schůzka, která je základem pro vytvoření vizualizace prostoru a pro pochopení celého konceptu, který má plnit přání zadavatelů. V rámci práce na návrhu interiérů vznikne grafické znázornění (vizualizace interiéru), které se následně ladí dle připomínek klienta. Na základě konečného návrhu interiéru (včetně vybraných materiálů) se zpracuje cenová kalkulace a po odsouhlasení provádí pracovníci designového studia zaměření prostoru u klienta. Přesné zaměření pak slouží pro to, aby se zakázka zadala do výroby. Následně pak zajišťujeme celou realizaci (dopravu, montáž, zapojení spotřebičů, atd., dle požadavků klienta).

Jaké jsou zkušenosti studia Inteka Design?

Naše studio bylo založeno již v roce 2006. Během této doby pracovníci interiérového studia získali mnoho rozmanitých zkušeností v oblasti návrhů interiérů a bytového designu, pomohli vytvořit několik stovek originální interiérů a získali nespočet spokojených zákazníků, kteří se stále vrací a doporučují služby našeho interiérového studia i svému okolí. Specializujeme se zejména na design interiérů, ale protože jde mnohdy ruku v ruce s tímto také podoba exteriéru, řešíme v některých případech i návrhy exteriérů, zejména balkony a terasy. Ale jak již bylo uvedeno výše, naší hlavní specializací je design interiérů. Sem patří: návrhy moderních kuchyní na míru, návrhy interiérů kanceláří, návrhy obývacích a dětských pokojů, zádveří apod. Řešíme návrhy a realizace interiérů nejen pro jednotlivé pokoje, ale i pro celý objekt. Záleží pouze na vašem zadání. Ukázky realizovaných návrhů interiérů si můžete prohlédnout zde.

V jakých lokalitách studio Inteka Design působí?

Naše studio realizuje zakázky primárně v Brně a jeho širším okolí. To však neznamená, že služeb bytového designu nemohou využít zájemci kdekoliv v Česku nebo na Slovensku. Co se týká návrhů interiérů a exteriérů, jsme k dispozici všem klientům, kteří o naši práci stojí (tj. neděláme pouze návrhy interiéru v Brně), jen je třeba počítat s úměrně větší částkou související s dopravou.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini