small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Návrh moderní kuchyně na míru

Moderní kuchyně jsou trendem poslední doby. Kuchyň by měla působit nadčasově, elegantně, využívat moderní materiály a technologie, ale zároveň být praktická a funkční. Navrhnout moderní kuchyni na míru není pro interiérové designery jednoduché. Navržené řešení musí splňovat představy a vkus klientů a zároveň zajistit, aby zvolené prvky byly dlouhodobě moderní.

Ukázka realizací moderních kuchyníProstory moderní kuchyně - do U, I nebo s ostrůvkem?

Při plánování nové kuchyně pravděpodobně budete v první řadě řešit prostor, který pro kuchyni na míru máte k dispozici. Malé i velké kuchyně mají své výhody i nevýhody, ale všechny varianty lze navrhnout s moderními prvky.

  1. Kuchyně do tvaru I 
    Rovný tvar kuchyně si všichni pamatujeme z panelákových bytů. Myslíte si, že vyšly z módy? Není tomu tak. Jsou ideální do malých bytů a jejich výhodou je to, že má kuchař vše po ruce. 

  2. Kuchyně do tvaru U a L
    Kuchyně se díky těmto tvarům rozšíří o pracovní plochy, což je bezesporu výhoda. Vařit může více kuchařů. Podobně jako u kuchyně do I je vše po ruce. 

  3. Kuchyně s ostrůvkem
    Díky ostrůvku vznikne v kuchyni další odkládací prostor. Ostrůvek lze kombinovat s kuchyní do tvaru I, U a L. Hodí se spíše do větších kuchyní, ale pokud máte kuchyň malou nezoufejte.

Barvy moderní kuchyně

Barevnostní trendy kuchyně se rok co rok mění. V poslední letech jsou oblíbené přírodní barvy jako je hnědá nebo šedá imitující beton i klasická bílá. Neutrální barvy lze vhodně kombinovat s barevnou dekorací. Oblíbené jsou bílohnědé kuchyně, kuchyně antracit, nebo dřevěný dekor v kombinaci s bílým.

Materiál moderní kuchyně

Stejně jako přírodní barvy jsou trendy i přírodní materiály. Kromě dřeva můžete sáhnout po betonu, kovu nebo sklu. Vybrat si můžete z různých barev a dekorů. Materiály jsou praktické. Jsou snadné na údržbu, barevně stálé a většinou také odolné proti poškrábání. Celkový design kuchyňské linky můžete doladit prvky kamene, cihly, keramiky, skla, granitu nebo nerezu.

Vychytávky a designovky do kuchyně

Celkový design kuchyně lze vyzdvihnout moderními vychytávkami, kterých je celá řada. Oblíbené jsou neotřelé digestoře různých tvarů. V některých kuchyních jsou téměř neviditelné, v jiných jsou naopak hlavním prvkem. Pořídit můžete digestoře výsuvné pod horní skříňkou nebo výsuvné z pracovní plochy za varnou deskou, stropní osazené jako vestavné přímo do stropního podhledu nebo zavěšené stropní odsavače různých tvarů, v nabídce jsou dnes také odsavače zkosené. Vestavné spotřebiče či vestavné odpadkové koše přizpůsobené tříděnému odpadu už dnes nejsou žádným překvapením. Naopak. Patří mezi samozřejmost a stávají se součástí designu. Skříně jsou často vybaveny systémem tlumeného dovírání - ať už výsuvů nebo klasických dvířek. 

Proč moderní kuchyně od Inteka Design?

Příznivci moderního interiéru, které oslovují současné trendy a design, si určitě vyberou moderních kuchyní od Inteka Design Brno. Veškeré kuchyně vyráběné v rámci služby „moderní kuchyně Brno“ mají ty nejvyšší standardy kvality. Dbáme na precizní výrobu a exkluzivní materiálové řešení. Výroba moderních kuchyní je v našem podání komplexní službou zahrnující mimo jiné vstupní konzultace, plánování, zhotovení vizualizací a finální montáž. Garantujeme unikátní design v moderním duchu a ladění dle vašeho interiéru. Moderní kuchyně chápeme nejen z pohledu designu, ale modernost uplatňujeme i do oblasti ergonomického a funkčního řešení kuchyně v rámci vstupní části plánování.

Ceník návrhu interiéru

Často kladené otázky

Jakou formou probíhá platba za provedený návrh interiéru?

Po uzavření smlouvy následuje zálohová platba převodem na účet ve výši 50% celkové ceny stanovené a odsouhlasené zadavatelem za služby návrhu a realizace interiéru. Druhá polovina, tedy doplatek, se hradí v okamžiku, kdy klientovi voláme, že je jeho zakázka připravena k expedici. To znamená, že se domluvíme s klientem na možném datu montáže a do tohoto data (ideálně 2 dny před tímto datem) zažádáme o úhradu doplatku celé částky na základě vystavení faktury. Pokud není zakázka uhrazena, není vyexpedována ke klientovi. Zákazník v případě obav z hotového díla, může využit naši službu a před doplatkem si může osobně zkontrolovat kompletnost své zakázky ve výrobě.

Jaké jsou orientační ceny návrhu interiérů?

Ceny za návrh interiéru se liší dle rozsahu práce a náročnosti projektu. Především záleží spíše na požadavcích klienta a jeho náročnosti. Tj. zda chce celou zakázku detailně námi dohlížet, kolik vizuálních návrhů si chce nechat zpracovat atd. Cena se pak dle toho mění. K dispozici máme orientační ceník, který vám pro představu nastíní ceny za jednotlivé úkony související s návrhem a realizací interiérů. 

Dohlížíte na celou zakázku včetně montáže?

V případě požadavků klienta dohlédneme na celou realizaci. Od začátku do konce osobně.  Dohledová kontrola je placená služba (viz ceník). Jinak všechny zakázky dohlížíme osobně dle potřeby a náročnosti projektu, některé jen telefonicky, ale dopravu a montáž zajišťujeme standardně ke každé zakázce.

Jak dlouho u vás trvá návrh a realizace interiéru?

Po předání podkladů na první schůzce se zpracovává návrh interiéru dle sdělených informací. Startovací návrh interiéru je dle náročnosti hotový cca za 1 - 2 týdny. Po té klient odsouhlasí nebo zkoriguje samotný návrh a také cenu. Délku tohoto procesu ovlivňuje pouze klient.
Po finálním odsouhlasení klientem provedou naši interiéroví designéři zaměření prostoru a zpracování podkladů pro objednávky a smlouvy. Což trvá cca 1 týden.
Po podpisu smlouvy a uhrazení zálohy je zakázka okamžitě expedována do výroby, odkud přijde hotový do max. 8 týdnů. Jsou zakázky, které je možné vyrobit i za 5-6 týdnů, záleží na náročnosti, objemu a požadovaných materiálech.

Jak probíhá realizace zakázky?

Nejdůležitější pro naše interiérové designéry je úvodní schůzka, která je základem pro vytvoření vizualizace prostoru a pro pochopení celého konceptu, který má plnit přání zadavatelů. V rámci práce na návrhu interiérů vznikne grafické znázornění (vizualizace interiéru), které se následně ladí dle připomínek klienta. Na základě konečného návrhu interiéru se zpracuje cenová kalkulace a po odsouhlasení provádí pracovníci designového studia zaměření dispozic u klienta. Přesné zaměření pak slouží pro to, aby se zakázka zadala do výroby. Následně pak zajišťujeme celou realizaci (dopravu, montáž, zapojení spotřebičů, atd., dle požadavků klienta).

Jak probíhá úvodní schůzka pro plánování bytového designu?

Úvodní schůzka k řešení vašich představ ohledně návrhu interiéru probíhá v sídle našeho designového studia v Brně, popřípadě v místě realizace u klienta. Záleží na vzájemné domluvě. Na první schůzce nejprve zjišťujeme představy a požadavky klienta na budoucí řešení a podobu interiéru. Snažíme se zjistit co nejvíce podrobností a pochopit preference zadavatele, aby návrh interiéru co nejvíce odpovídal jejich vnitřní představě.  Při vzájemném rozhovoru, pro konkrétní představu, je ideální předložit našim interiérovým designérům stavební nebo jakýkoliv okótovaný plánek daného prostoru, jehož podobu chce od nás klient navrhnout. Dále se soustředíme na výběr materiálů, aby potom samotný výchozí návrh interiéru byl klientovi co nejbližší a splňoval jeho záměry. 

Jaký je rozsah služeb interiérového studia Inteka Design?

Mezi naše základní služby patří konzultace, poradenství a grafický návrh interiéru. V případě návrhu kuchyně poskytujeme klientovi také plánek instalací (voda, elektřina, plyn, odpad), který je vždy nutný pro jednotlivé řemeslné profese, jež provádí přípravu před samotnou instalací kuchyně. V rámci služeb interiérových designérů dále zajišťujeme potřebnou dokumentaci a celou realizaci. Jsme schopni zajistit také dopravu, montáž, spotřebičů, dřezy, baterie a jejich zapojení, dále dekorace, zednické, sádrokartonářské, elektrikářské a jiné práce. Chceme našim klientům usnadnit změnu jejich interiéru, proto k návrhům a realizacím přistupujeme komplexně a domlouváme i výrobu nábytku atd. Stejně tak dozorujeme provedené práce, aby se finální vzhled nelišil od návrhu, který byl schválen klientem.

Jaké jsou zkušenosti interiérového studia Inteka Design?

Naše interiérové studio bylo založeno již v roce 2006. Během této doby pracovníci interiérového studia získali mnoho rozmanitých zkušeností v oblasti návrhů interiérů a bytového designu, pomohli vytvořit několik stovek originální interiérů a získali nespočet spokojených zákazníků, kteří se k nám stále vrací a doporučují služby našeho interiérového studia i svému okolí. Specializujeme se zejména na design interiérů, ale protože jde mnohdy ruku v ruce s tímto také podoba exteriéru, řešíme v některých případech i návrhy exteriérů, zejména balkony a terasy. Ale jak již bylo uvedeno výše, naší hlavní specializací jsou je design interiérů. Sem patří: návrhy moderních kuchyní na míru, návrhy interiérů kanceláří, návrhy obývacích pokojů apod. Umíme návrhy a realizace interiérů nejen pro dílčí pokoje, ale pro celý objekt. Záleží pouze na vašem zadání. Ukázky realizovaných návrhů interiérů si můžete prohlédnout zde.

V jakých lokalitách interiérové studio Inteka Design působí?

Naše interiérové studio realizuje zakázky primárně v Brně a jeho širším okolí. Což však neznamená, že služeb bytového designu nemohou využít zájemci kdekoliv v Česku nebo na Slovensku. Co se týká návrhů interiérů, jsme k dispozici všem klientům, kteří o naši práci stojí (tj. neděláme pouze návrhy interiéru v Brně), jen je třeba počítat s úměrně větší částkou související s dopravou.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini