small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Návrh moderní kuchyně na míru

Moderní kuchyně jsou trendem poslední doby. Kuchyň by měla působit nadčasově, elegantně, využívat moderní materiály a technologie, ale zároveň být praktická a funkční. Navrhnout moderní kuchyni na míru není pro interiérové designery jednoduché. Navržené řešení musí splňovat představy a vkus klientů a zároveň zajistit, aby zvolené prvky byly dlouhodobě moderní.

Ukázka realizací moderních kuchyníProstory moderní kuchyně - do U, I nebo s ostrůvkem?

Při plánování nové kuchyně pravděpodobně budete v první řadě řešit prostor, který pro kuchyni na míru máte k dispozici. Malé i velké kuchyně mají své výhody i nevýhody, ale všechny varianty lze navrhnout s moderními prvky.

  1. Kuchyně do tvaru I 
    Rovný tvar kuchyně si všichni pamatujeme z panelákových bytů. Myslíte si, že vyšly z módy? Není tomu tak. Jsou ideální do malých bytů a jejich výhodou je to, že má kuchař vše po ruce. 

  2. Kuchyně do tvaru U a L
    Kuchyně se díky těmto tvarům rozšíří o pracovní plochy, což je bezesporu výhoda. Vařit může více kuchařů. Podobně jako u kuchyně do I je vše po ruce. 

  3. Kuchyně s ostrůvkem
    Díky ostrůvku vznikne v kuchyni další odkládací prostor. Ostrůvek lze kombinovat s kuchyní do tvaru I, U a L. Hodí se spíše do větších kuchyní, ale pokud máte kuchyň malou nezoufejte.

Barvy moderní kuchyně

Barevnostní trendy kuchyně se rok co rok mění. V poslední letech jsou oblíbené přírodní barvy jako je hnědá nebo šedá imitující beton i klasická bílá. Neutrální barvy lze vhodně kombinovat s barevnou dekorací.

Materiál moderní kuchyně

Stejně jako přírodní barvy jsou trendy i přírodní materiály. Kromě dřeva můžete sáhnout po betonu, kovu nebo sklu. Vybrat si můžete z různých barev a dekorů. Materiály jsou praktické. Jsou snadné na údržbu, barevně stálé a většinou také odolné proti poškrábání. Celkový design kuchyňské linky můžete doladit prvky kamene, cihly, keramiky, skla, granitu nebo nerezu.

Vychytávky a designovky do kuchyně

Celkový design kuchyně lze vyzdvihnout moderními vychytávkami, kterých je celá řada. Oblíbené jsou neotřelé digestoře různých tvarů. V některých kuchyních jsou téměř neviditelné, v jiných jsou naopak hlavním prvkem. Pořídit můžete digestoře výsuvné pod horní skříňkou nebo výsuvné z pracovní plochy za varnou deskou, stropní osazené jako vestavné přímo do stropního podhledu nebo zavěšené stropní odsavače různých tvarů, v nabídce jsou dnes také odsavače zkosené. Vestavné spotřebiče či vestavné odpadkové koše přizpůsobené tříděnému odpadu už dnes nejsou žádným překvapením. Naopak. Patří mezi samozřejmost a stávají se součástí designu. Skříně jsou často vybaveny systémem tlumeného dovírání - ať už výsuvů nebo klasických dvířek. 

Proč moderní kuchyně od Inteka Design?

Příznivci moderního interiéru, které oslovují současné trendy a design, si určitě vyberou moderních kuchyní od Inteka Design Brno. Veškeré kuchyně vyráběné v rámci služby „moderní kuchyně Brno“ mají ty nejvyšší standardy kvality. Dbáme na precizní výrobu a exkluzivní materiálové řešení. Výroba moderních kuchyní je v našem podání komplexní službou zahrnující mimo jiné vstupní konzultace, plánování, zhotovení vizualizací a finální montáž. Garantujeme unikátní design v moderním duchu a ladění dle vašeho interiéru. Moderní kuchyně chápeme nejen z pohledu designu, ale modernost uplatňujeme i do oblasti ergonomického a funkčního řešení kuchyně v rámci vstupní části plánování.

Ceník návrhu interiéru

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini