small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Lamino kuchyně na míru s hranou ABS

Laminované desky (označováno LTD) je dnes nejpoužívanější materiál ve výrobě nábytku. Ani výroba kuchyní na míru z lamina není výjimkou. Laminátové kuchyňské linkou jsou skvělou volbou pro vytvoření moderní kuchyně s elegantním vzhledem a zajímavými prvky. Lamino se nabízí v mnoha barevných odstínech a také ve velké škále dekorů imitující dřevo. Barvy i dřevodekor lze vzájemně kombinovat.

Proč si vybrat právě kuchyni na míru z lamina?

 • dostupná cena
 • vysoká odolnost proti poškrábání
 • barevně stálé
 • snadné čištění
 • delší životnost
 • velký výběr barev i dřevodekorů včetně možnosti různých povrchů (hladký, strukturovaný, apod.)

Dekory a barvy kuchyně z lamina

Toužíte po moderní kuchyni s povrchem a dezénem dřeva nebo dekorem betonu? Žádný problém. Lamino má nekonečné množství možností. Dnes se lamino dodává v široké škále realistických přírodních vzorů od dubu a cypřiše po mramor a žulu. Vybrat si můžete klasické přírodní barvy i barvy odvážnější. Kuchyni z lamina můžete skvěle sladit s betonovou interiérovou stěrkou vašeho obývacího pokoje.

Základem lamina je dřevotříska (DTD), která je polepena kvalitním laminovacím papírem nejčastěji zalitým melaminovou pryskyřicí. Pozor na to, ne každý výrobce vyrábí lamino stejně. V případě, že bude lamino vyrobeno nekvalitně, může se stát, že povrch bude lehce poškoditelný (vlivem nezalití povrchu pryskyřicí, kdy hotový povrch tvoří jen laminovací papír) nebo nekvalitním podkladem DTD (dřevotřískou s menší hustotou), kde potom dobře nedrží vruty, panty ani úchytky. To jsou případy, kdy nábytek nelze opravit, neboť byl zvolen nekvalitní materiál. Existují však i jiná úskalí, která je dobře neopomenout při výběru materiálu, a proto v Inteka Design dbáme na kvalitu, kterou si vždy ohlídáme, aby váš nábytek dlouho vydržel. 

Lamino kuchyně + hrany ABS laminovaných desek

V Intekadesign sázíme na hrany ABS, které jsou mnohem odolnější než běžné hrany papírové. Vyrábí se v různých tloušťkách a používají se na dokončení obvodových hran laminovaných desek. Platí, že čím tlustší hrana, tím odolnější. Vyrábí se ve všech barevných odstínech shodných s laminem a také ve všech dřevodekorech. Můžete si však vybrat i hranu kombinovanou s kovem nebo hranu ve 3D efektu. Mezi výhody ABS hran patří:

 • recyklovatelnost a zdravotní nezávadnost,
 • odolnost proti mechanickému poškození,
 • tepelná a chemická odolnost,
 • ekologická náhrada PVC,
 • mrazuvzdornost.

Máte další otázky k materiálu lamino nebo k ABS hranám používaným v rámci námi dodávaných kuchyní? Rádi vám je zodpovíme. Neváhajte nás kontaktovat nebo se podívejte na orientační ceník návrhu interiéru.

---------------------

Zákazníci hledají na internetu naše služby přes výrazy: kuchyně lamino, lamino kuchyně, kuchyně z lamina, kuchyně na míru lamino, kuchyně z lamina, kuchyně dřevodekor.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini