small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Návrh kuchyňské linky na míru

Základem každé kuchyně, ať už moderní nebo rustikální, je kuchyňská linka. Kuchyňská linka je středobodem celé kuchyně a někdy i celého domu či bytu. Během dne se u ní vystřídá každý člen rodiny, a proto je nejvíce namáhána. Kuchyňské lince věnujte při výběru nejvíce pozornosti. Zaměřte se na výběr materiálu, dispozice, uspořádání a také na výběr spotřebičů a vhodného dřezu, kde existuje velký výběr modelů, velikostí i materiálů. 

Uspořádání neboli pracovní zóny kuchyně

Příprava pokrmů má většinou podobný postup. Nejdříve je potřeba si zvolené potraviny potřeba vybrat a roztřídit. V dalším kroku se potraviny upravují a čistí pro další fázi, kterou je samotné vaření. V posledním kroku přichází servírování. Na základě těchto fází se určily obecně platné zóny, dle kterých by měla být kuchyň rozdělena. Není to pravidlem, ale bude se vám v kuchyni lépe pracovat. 

  1. Přípravná zóna slouží na přípravu surovin a měla by být dostatečně velká.
  2. Varná zóna by měla obsahovat spotřebiče sloužící tepelné úpravě od sporáku po varnou konvici.
  3. Mycí zóna zahrnuje dřez, myčku a odkapávač nádobí.
  4. Odkládací zóna je část linky, která slouží k odkládání potravin nebo jejich servírování.

Při návrhu kuchyně na míru myslete také na elektrické, plynové přípojky a přípojky vody a odpadu.

Kuchyně do U, L nebo s ostrůvkem

Kromě konkrétních zón je důležité vybrat správný typ kuchyně. To se odvíjí od celkové plochy místnosti, kterou máte k dispozici a zejména vašich preferencí. Pro malé kuchyně jsou vhodné rovné kuchyňské linky. Velké prostory využijí kuchyně s ostrůvkem, které skvěle oddělí kuchyň od jídelny či obývacího pokoje.

Materiál kuchyňské linky

V poslední době jsou oblíbené kuchyňské linky z přírodních materiálů, ale také barevné kuchyně. Inspiraci se meze nekladou. Stále oblíbené jsou kuchyňské linky z lamina s ABS hranou, lakované kuchyně nebo klasické kuchyně z masivu či dýhy. Sáhnout můžete také po betonu nebo keramice. Kuchyňské linky by měly být z kvalitních materiálů, které jsou odolné proti poškrábání, ale i proti navlhnutí. 

Výška a využití pracovních ploch

Nejvyšší muž v domácnosti měří 190 cm a nejmenší žena 150 cm? V takovém případě může vzniknout problém s výškou kuchyňské desky a umístění skříněk a poliček. Obecně se uvádí přibližná výška kuchyňské linky 85 - 92 cm. Mnohdy je však potřeba najít kompromis, aby výška vyhovovala všem členům rodiny. Díky několika letým zkušenostem vám v Inteka Design s určením správné výšky pomůžeme. 

Plánované spotřebiče

Toužíte po domácí pekárně, kávovaru nebo myčce? Myslete na ně dopředu a rozmyslete si, kam je uložíte. Některé z nich pravděpodobně budete využívat každý den, a proto vyžadují prostor přímo na kuchyňské desce. Jiné budete využívat zřídka, ale stále potřebují své místo. Oblíbené jsou vestavné spotřebiče, které lze vhodně zakomponovat do celého designu kuchyně.

Moderní nebo klasická kuchyně

Neméně důležitý je celkový styl kuchyňské linky. Měl by být přizpůsoben vašemu vkusu a požadavkům. Moderní kuchyňské linky využívají moderní materiály a technologie. Oblíbené jsou bílé kuchyňské linky nebo kuchyňské linky v přírodních dekorech jako je dřevo nebo beton, popřípadě také jejich kombinace. Rustikální kuchyně mají nádech venkovského stylu. Klasické kuchyně jsou skvělé pro všechny, kteří neholdují moderním trendů a raději sáhnou po jistotě. Všechny tyto typy kuchyní obvykle nabízí dostatek prostoru a také praktičnost. 

Proč kuchyňskou linku od Inteka Design?

Designéři v Inteka Design jsou profesionálové s dlouholetou zkušeností. Zajistíme návrh i samotnou realizaci kuchyňské linky na klíč. Poradíme vám s výběrem stylu, materiálu, barev i dekorací kuchňské linky podle vašich představ a požadavků. Podívejte se na orientační ceník návrhu interiéru. Dle navrženého interiéru kuchyně pak dodáme veškeré komponenty dle vašeho přání. Ať už řešíte rekonstrukci kuchyňské linky nebo naopak plánujete kuchyň do novostavby, jsme tu pro vás. Kuchyně na klíč v unikátní kvalitě.

Inteka Design Brno - váš specialista na návrhy a realizace kuchyňských linek na míru.

---------------------

Zákazníci hledají na internetu tuto službu přes výrazy: kuchyně na míru Brno, kuchyňské linky na míru, kuchyňská linka na míru Brno.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini