small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Návrh malé kuchyně na míru

Cítíte se ve své kuchyni stíněně? Chcete si koupit nový spotřebič, ale už nevíte kam ho dát? Nevadí. V Inteka Design vám s vaším prostorem pomůžeme. Navrhneme pro vás malou kuchyň na míru, ve které se budete konečně cítit dobře. 

Zvětšení prostoru v malé kuchyni

Malé kuchyně často působí stísněně už na první pohled. Existují však osvědčené způsoby, jak prostory opticky zvětšit. Nezáleží na tom, zda jde o malou panelákovou kuchyň nebo kuchyň v garsonce. Níže uvedená pravidla platí vždy.

  1. Zvolte světlou barvu nábytku. Ideální je bílá nebo krémová, pomůže i teplý odstín jiných barev.
  2. Vyberte kuchyňskou linku s leskem nebo ji doplňte o prosklené plochy.
  3. Využijte prostor na maximum a získejte více úložného prostoru. Nebojte se skříňky „natáhnout” po celé délce.
  4. Pořiďte si vestavné spotřebiče nebo spotřebič s více funkcemi (např. troubu a mikrovlnku v jednom).
  5. Dostaňte do kuchyně hodně světla, ať už přirozeného nebo pomocí vhodného osvětlení. 
  6. Vybírejte nábytek s možností sklopení či vysunutí z linky. 
  7. Snažte se udržovat pořádek.

Problém s prostorem v kuchyni nejčastěji řeší lidé s malou kuchyní v garsonce nebo v panelovém domě. Malé kuchyně nemusí být strašákem. Naopak. 

Malé panelákové kuchyně

Rekonstrukce panelákové kuchyně nemusí být snadná. Součástí obvykle bývá umakartové jádro, které je nejlepší vybourat zároveň s rekonstrukcí kuchyně. Můžete tak využít vzniklý prostor a kuchyni zvětšit. Oblíbené jsou rovné kuchyně nebo kuchyně do tvaru L. Obě řešení jsou praktické v případě, že budou dobře navrženy. Výhodou je, že budete mít vše po ruce. Nemusíte po kuchyni běhat, stačí se jen natáhnout. 

Malé kuchyně v garsonce

Garsonka je pro interiérové designery výzvou. Jedna místnost, kterou chtějí lidé rozdělit dle potřeb užívání - kuchyně, jídelna, obývací pokoj s ložnicí. V garsonkám často platí „méně je více”. Využijte světlé barvy, které zvětší prostor. Doplňte je o vhodné jednobarevné dekorace. Používejte skříňky s plným výsuvem. Kuchyně do garsonky vám navrhneme dokonalou ergonomií a funkčností.

Proč návrh malé kuchyně od Inteka Design?

Ke každé kuchyni přistupujeme individuálně a tvoříme originály. Nikdy se vám nestane, že najdete stejnou kuchyň jako je ta vaše. Naše kuchyně na míru mají trvalou hodnotu, kvalitní materiály. Pracujeme s nejlepší technologií a vybíráme zákazníkům to nejlepší, co trh nabízí. Máme dlouholetou zkušenost. U realizace zakázky vaší malé kuchyně budeme od začátku do konce. Připravíme unikátní návrh, pohlídáme výrobu i realizaci. Podívejte se na orientační ceník návrhu interiéru.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini