small menu ico
Domluvit si schůzku
Návrhy kuchyní – Inteka Design Brno

Kuchyně na míru

Domluvit si schůzku

Navrhujeme kuchyně, ve kterých zkrátka budete chtít být. Musí dobře vypadat, ale i dobře fungovat jako celek. Máme zkušenosti s návrhem různých stylů a designů kuchyní na míru.

Trendem poslední doby je návrat k přírodním materiálům. Čistý a jednoduchý design je to, co dělá kuchyně luxusní a jedinečné. Spojte kuchyň, obývací pokoj a jídelnu a vytvořte velký prostor, který nenápadně propojí celou rodinu. Tipů na návrh kuchyně máme mnoho. Přečtěte si některé z nich nebo si s námi domluvte schůzku.

Typy kuchyní dle tvaru

Typ kuchyně je většinou dán celkovou velikostí a dispozičním řešením. Málokdy lze přizpůsobit jinak. Pokud tedy neděláte rozsáhlou rekonstrukci či nebudujete novostavbu. Jaké typy kuchyní dle tvaru zvolit?

 1. Kuchyně do tvaru I
  Vejdou se všude a jsou ideálním řešením pro menším prostory a domácnosti s malým počtem členů. Může se zdát, že prostoru pro vaření nebude mnoho, ale při správném navržení bude vše funkční. 
 2. Kuchyně do tvaru L
  Kuchyně do tvaru L pomáhají s rozšířením celkového prostoru. Dnes se již kuchyně rozšiřují také do prostoru. Mohou dodat celkovému design šmrnc.
 3. Kuchyně do tvaru U
  Potřebujete dostatek místa pro všechny vaše spotřebiče. Kuchyně do tvaru U jsou ideální volbou.
 4. Kuchyně s ostrůvkem
  Vyžadují velký prostor místnosti. Pokud máte, neváhejte, Ostrůvek vám bude velkým pomocníkem nejen na odkládání věcí, ale i při vaření. 

V Inteka Design Brno máme zkušenosti s různými typy kuchyní. Navrhujeme kuchyně, které splňují prostorové a uživatelské požadavky. Můžete se spolehnout, že kuchyně bude praktická, funkční a kvalitní.

Co je ergonomie a proč ji řešíme?

Máte nyní v kuchyni tak nějak všechno špatně rozmístěno? Než doběhnete do lednice, maso na pánvičce se vám připálí? Nedosáhnete na důležitá místa? Může za to špatně navrhnutá ergonomie. Tento fakt známe z kuchyní našich babiček. Dnes se na ergonomii klade velký důraz. Ergonomie je správné rozmístění zón v kuchyni tak, aby bylo vše snadno dostupné a logicky uspořádané. Typické zóny kuchyně jsou:

 • zásoby,
 • ukládání,
 • mytí,
 • příprava,
 • vaření.

Pro každý typ kuchyně (rohová, rovná nebo s ostrůvkem) je osvědčeno jiné rozložení.

Inovace vnitřního vybavení a zásuvek

Prosté poličky už dnes nejsou tou jedinou a správnou variantou vybavení kuchyně. Existují vychytávky, které využijí veškerý prostor kuchyně a usnadní vaší práci. Jsou jimi například výsuvné sortery nebo servodrive zásuvky. Zásuvky jsou vyráběny tak, aby zachovaly „tiché domácnosti”. Bez zbytečného hluku a doteků.

Není materiál jako materiál

Pracujeme pouze s materiály, které máme osvědčené. Díky své kvalitě jsou odolné, funkční a dobře vypadají.

 

Proč kuchyně od Inteka Design?

 1. Během dlouholeté praxe jsme nasbírali bohaté zkušenosti
 2. Naši dodavatelé jsou osvědčení. Jsou zárukou kvality a spolehlivosti.
 3. Dodržujeme stanovené požadavky a termíny.
 4. Rekonstrukci bytu či komerčního prostoru budete mít bez starosti. Zaručeně!

Podrobně si přečtěte, jak návrh interiéru u Inteka Design probíhá nebo si s námi domluvte schůzku.

K tomu všemu 8 let záruka na značkový nábytek logo infini